Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości

Jesteśmy organizacją działającą przy Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej w Siedlcach.

Idea powstania naszej działalności była niemal bliźniacza jak idee programu Czas na biznes tj. pomoc osobom kreatywnym posiadającym pomysł na własny biznes w jego realizacji. Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania trzech programów dla trzech innych grup osób które chcą prowadzić lub prowadzą własną działalność gospodarczą:

 • Droga do przedsiębiorczości - jest skierowany do osób które myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej, czują się na siłach aby ją samodzielnie poprowadzić  jednak nie mają na tym polu żadnego doświadczenia. Jako organizacja działająca przy wyższej uczelni w ramach tego działania jesteśmy w stanie zaoferować pomoc merytoryczną tj. poinstruować jak formalnie zakłada się własną działalność jak sporządza się biznes plan czy też gdzie i jak ubiegać się o wsparcie finansowe. Z drugiej jednak strony mamy ciągły kontakt z przedstawicielami sfery biznesu którzy mogą nas wspomóc radami  praktycznymi. Właściciele uczelni zdecydowali się również w ramach tego programu udostępniać w bardzo preferencyjnych cenach powierzchnie budynku dawnych zakładów Karo dla powstających przedsięwzięć gospodarczych. 
  Celem jest bowiem zorganizowanie Centrum Biznesu w ramach którego na powierzchni około 10 000 m2 lokowane byłyby firmy różnych branż zarówno usług, handlu jak i produkcji.
  Również w ramach tego działania planowane są różnego rodzaju kursy kształcenia zawodowego w ramach których przedstawiane będą techniki i tajniki różnych zawodów umożliwiające późniejsze samo zatrudnienie. Pierwszym przygotowanym już kursem jest kurs dekoratora wnętrz na którym nauczane będą techniki suchej zabudowy, dekoracyjne tynki posadzki itp.
  Zainteresowani : pon. w godzinach 10-11 wszelkie porady i konsultacje w tym zakresie są bezpłatne i niezobowiązujące
 • Mecenasi biznesu skierowany jest również do osób, które myślą o prowadzeniu własnej działalności, jednak nie czują się na siłach, aby w sposób samodzielny poprowadzić biznes. 
  Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach tego programu poszukuje tzw. mecenasów biznesu. Mecenasi  (osoby z doświadczeniem prowadzące już własną działalność) w ramach własnej działalności na zasadach zatrudnienia kreatywnego pracownika zatrudniać będą osoby chętne do prowadzenia dla nich odrębnego biznesu. Działanie takie daje zatrudnionym tzw. kreatywnym pracownikom z jednej strony dużą swobodę działania, możliwość wykazania się zdolnościami menadżerskimi oraz co najważniejsze ciągłe wparcie zarówno finansowe jak i doradcze doświadczonej osoby. Powstała już lista działalności dla których poszukiwani są kreatywni pracownicy:
  Klub sportów walki
  Tor offroad
  Budowa domów modułowych
  Warsztat odrestaurowania samochodów i motocykli
  Punkt xero wielkoformatowego

  W ramach tego działania wszystkich chętnych zapraszamy w pon. w godzinach 11-12 i konsultacje w tym zakresie są bezpłatne i niezobowiązujące.

 • Przyjacielska, pomocna, przedsiębiorcza dłoń - skierowany jest do wszystkich tych którzy prowadzą już własną działalność przy czym kryzysowa sytuacja gospodarcza spowodowała zmniejszenie wpływów i trudną sytuację firmy. W takich sytuacjach poszerzenie kontaktów, nabycie nowych znajomości biznesowych może przyczynić się do pozyskania nowych kontrahentów. W ramach tego programu organizowane będą cykliczne spotkania zarówno przedsiębiorców mniejszych potrzebujących pomocy z przedsiębiorcami silniejszymi którzy mogliby wspomóc przedsiębiorców mniejszych. W ramach tego programu zapraszamy wszystkich chętnych w pierwsze środy miesiąca na godzinę 16.30 – spotkania są bezpłatne i niezobowiązujące. W ramach tego programu planujemy również organizować spotkania z przedsiębiorcami którzy odnieśli sukces w różnych branżach. Przedstawiane przez nich rozwiązania stosowane we własnej działalności będą wzorem do naśladowania dla no powstałych przedsięwzięć. 

Skomentuj artykuł