Wielka moda w małym mieście

Kategoria: 
Świat mody i blichtru wydaje się być zarezerwowany dla wielkich miast.

Piękne aktorki i modelki w szykownych sukniach, przyjęcia, premiery, blask fleszy- taką rzeczywistość znamy zwykle tylko z kolorowych gazet i Internetu.  Panie z zazdrością spoglądają na piękne suknie gwiazd- marzą, że kiedyś, chociaż przez chwilę, też będą mogły poczuć się tak wyjątkowo … Projektantka Małgorzata Jarosławska spełnia marzenia wielu kobiet, a jednocześnie realizuje swoją życiową pasję.

Z metką „AGUTTI”

Małgorzata Jarosławska  to projektantka, która naprawdę kocha to co robi. Jest absolwentką  Krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. W  2004 r. zadebiutowała w świecie wielkiej mody.  Pierwszym poważnym sprawdzianem były Oskary Mody New Look- podczas konkursu zaprezentowana została kolekcja stworzona przez Małgorzatę jarosławską i jej brata Mariusza Sztetnera. Był to przełomowy moment w życiu projektantki- wkrótce potem rodzeństwo założyło w rodzinnych Siedlcach Pracownia Mody „AGUTTI”.

niewielkich Siedlcach powstawały kreacje, które na wielkich galach nosiły gwiazdy show- biznesu. W sukniach z metką „AGUTTI” wystąpiły m.in. Edyta Górniak, Katarzyna Zielińska, Aleksandra Kisio i Isis Gee.  Ubrania zaprojektowane przez siedlecka projektantkę prezentowane były na pokazach w największych polskich miastach, pojawiły się także w butikach w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie. Małgorzata Jarosławska podkreśla, że każdy taki mały i większy sukces był dla niej wielką radością i motywacją do dalszej pracy.

Projektantka i szefowa

W 2010 r. drogi rodzeństwa, prowadzącego Pracownia Mody „AGUTTI”, rozeszły się. Od tego momentu firmę prowadzi samodzielnie Małgorzata Jarosławska. Jest nie tylko projektantką, ale również szefem. – Dla osoby tak roztrzepanej jak ja prowadzenie firmy, zajmowanie się  tymi wszystkimi formalnościami, cyferkami wcale nie było na początku takie proste- mówi M. Jarosławska i dodaje, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej nauczyło ją bardzo wiele. – Zatrudniam krawcową, moje decyzje mają wpływ nie tylko na moje życie, to duża  odpowiedzialność- przyznaje.W ostatnim czasie projektantka z Siedlec zajmuje się przede wszystkim projektowaniem dla klientek indywidualnych.

Bo każda kobieta jest wyjątkowa

-Teraz projektuję przede wszystkim sukienki i stroje dzienne dla pań, które chcą wyglądać wyjątkowo- przyznaje Małgorzata Jarosławska i dodaje: Kobiety coraz częściej szukają czegoś naprawdę oryginalnego, stworzonego specjalnie dla nich. Mają już dość ubrań z „sieciówek” , w końcu żadna z nas nie lubi kiedy na imprezie pojawi się dziewczyna w takiej samej sukience czy butach-podkreśla.

W  pracowni  siedlczanki powstają projekty sukienek na wyjątkowe okazje, ale również tych codziennych, które z powodzeniem można założyć do pracy. – Panie często trafiają do mnie przed ważną dla nich imprezą, kiedy zależy im na tym aby wyglądać perfekcyjnie. Staram się stworzyć taki projekt, który podkreśli wszystkie walory klientki, oczywiście muszę też zadbać o to, aby spełniał jej oczekiwania- mówi Małgorzata Jarosławska.  Projektantka zaznacza, że wyjątkowe kreacje muszą zostać uszyte z tkanin wysokiej jakości, tylko wtedy będą w stanie w pełni wydobyć piękno kobiety.

Do Pracownia Mody „AGUTTI” trafiają panie w bardzo różnym wieku, a każda z nich ma nieco inne oczekiwania. – Czasami jeszcze tuż przed snem zastanawiam się w jakim stroju będzie najlepiej wyglądała klientka,  jaki kolor będzie najbardziej odpowiedni, jakie dobrać dodatki. Każdy projekt jest inny, w każdy wkładam wiele serca. Czasami pracuję po kilkanaście godzin dziennie, ale ta praca daje mi ogromną satysfakcję- podkreśla projektantka.

Małgorzata Jarosławska projektuje nie tylko ubrania, ale także biżuterię. – Ten pomysł pojawił się niedawno. Często wspólnie z klientkami zastanawiałyśmy się jakie dodatki będą pasowały do sukienki. W końcu postanowiłam, że zacznę  tworzyć również biżuterię.  Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Teraz mogę zaproponować klientce nie tylko uszycie sukienki ale również indywidualny projekt biżuterii, dzięki temu wszystko tworzy pewną  całość- wyjaśnia.

Wszystko, co kocham…

Siedlce nie są metropolią, liczą niespełna 80 tys. mieszkańców. Wiele osób zadaje właścicielce  Pracowni Mody „AGUTTI” pytanie dlaczego nie przeprowadziła się do większego miasta, gdzie są większe szanse rozwoju zawodowego, a przede wszystkim można trafić do większej liczby potencjalnych klientów. Małgorzata Jarosławska podkreśla, że w Siedlcach ma wszystko co kocha: rodzinę, przyjaciół, spokój. – Nie muszę też wyjeżdżać do większego miasta aby sprzedawać swoje projekty, wiele klientek przyjeżdża do mnie. A kiedy chcę zaprezentować  kolekcję szerszemu gronu odbiorców zawsze mogę  zorganizować pokaz w Warszawie czy w Lublinie- mówi projektantka.

Przez ostatnie dwa lata Małgorzata Jarosławska skupiła się głównie na szyciu ubrań na indywidualne zamówienie, teraz znowu myśli o przygotowaniu własnej kolekcji, którą będzie mogła zaprezentować podczas pokazu i sprzedawać w butikach. – Po kilku latach intensywnej pracy, przygotowywaniu pokazów, zapragnęłam nieco od tego odpocząć, ten  czas był mi potrzebny aby na nowo odnaleźć inspirację, chęć zaprezentowania czegoś „mojego”. Myślę, że wkrótce projekty z metką „AGUTTI” ponownie pojawią się na pokazach, wiem, że niektóre nasze klientki bardzo na to czekają- wyjaśnia projektantka.

Już wkrótce projekty Małgorzaty Jarosławskiej będzie można zobaczyć podczas promocji książki- nie jest to przypadek, projektantka jest pierwowzorem jednej z bohaterek kryminału.

Monika Szeczuk

Fot. Stockfreeimages.com

Skomentuj artykuł