Zapraszamy na konferencję „Mentoring - efektywne wsparcie kobiecej przedsiębiorczości”

Kategoria: 
która odbędzie się 12 grudnia 2012 r. w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej w Siedlcach

Europejskie Stowarzyszenie Mentorek Mentoring Bez Granic zaprasza 12 grudnia br. do Siedlec na konferencję „Mentoring - efektywne wsparcie kobiecej przedsiębiorczości”. Partnerem wydarzenia jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Konferencja ma na celu przybliżenie pojęcia mentoringu i roli, jaką może spełniać w rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Mentoring polega na dzieleniu się doświadczeniami z osobami wkraczającymi na ścieżkę kariery zawodowej lub zakładającymi własne firmy. Pomaga także w rozwoju osobistym.

 

- Mentoring jest coraz bardziej popularną metodą poszerzania umiejętności i doskonale sprawdza się w przedsiębiorstwach z sektora MSP oraz w organizacjach publicznych np. szpitalach. Jego zaletą jest praktyczny kontakt z mentorem, który odpowiednio przygotowany potrafi przekazać dużo więcej wiedzy niż zwykły nauczyciel. W relacji z mentorem chodzi także o specyficzną więź, która rozwija obie strony. Od kilku lat obserwujemy, że mentoring wpływa szczególnie na kobiety, które dzięki takiej formie wsparcia zakładają i rozwijają swoje firmy  -  tłumaczy Barbara Ołdakowska-Żyłka, prezeska Europejskiego Stowarzyszenia Mentorek Mentoring Bez Granic.

W Polsce około 30 proc. firm należy do kobiet, a co piąta kobieta decyduje się na własny biznes. Wskaźniki te plasują nasz kraj na poziomie średniej unijnej.

-  Chcemy zachęcać kobiety, do tego by zakładały własne firmy, a mentoring jest jedną ze skuteczniejszych metod wsparcia -  podkreśla Ołdakowska-Żyłka. - Poza tym postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy biznes ma płeć i jak aktywizować kobiety, do tego by zakładały swoje przedsiębiorstwa.

Na konferencji będą przedstawione również wyniki badań „Przedsiębiorczość kobiet w Polsce” przeprowadzonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, która jest współorganizatorem wydarzenia. W trakcie panelu dyskusyjnego wystąpią przedsiębiorczynie, które skorzystały już z mentoriongu.  Prelegentami będą również  osoby na co dzień pracujące z kobietami i pomagające im w doskonaleniu swoich umiejętności. Wśród nich Urszula Bancerz oraz Ilona Goszczyńska.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2012 (środa) o godz. 11.00 w Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa (aula A3-014) w Siedlcach, ul. Sokołowska 161.

Konieczne jest wcześniejsze potwierdzenie obecności na e-mail: biuro@mentoringdlakobiet.eu lub tel. 518 827 571.

Program konferencji:

10:30 – 11:00    Rejestracja, powitalna kawa
11:00 – 11:10    Powitanie: Barbara Ołdakowska-Żyłka – Prezeska Europejskiego Stowarzyszenia Mentorek Mentoring Bez Granic
11:10 – 11:25    „Mentoring bez granic – rola stowarzyszenia” – Barbara Ołdakowska- Żyłka
11:25 – 11:40    „Przedsiębiorczość kobiet w Polsce – badania PARP” – wystąpienie przedstawiciela PARP
11:40 – 12:20    Panel:  „Jak z mentee stałam się mentorką” – zaproszone mentorki
12:20 – 12:40    Przerwa kawowa
12:40 - 13:20    Panel: „Czy biznes ma płeć?” – Barbara Dworak - Bator, Witold Żyłka, Urszula Bancerz
13:20 - 14:20    Praca w grupach "Mentorka, czyli KTO" – Ilona Goszczyńska – ekspert Europejskiego Stowarzyszenia Mentorek Mentoring Bez Granic
14:20 - 15:00    Podsumowanie pracy w grupach, dyskusja
15:00 - 16:00    Zakończenie konferencji, lunch

Serdecznie zapraszamy

Foto i tekst: www.mentoringdlakobiet.eu

Skomentuj artykuł