Bądź przedsiębiorcza

Europejskie Stowarzyszenie Mentorek Mentoring Bez Granic zorganizowało 12 grudnia 2012 r. w Collegium Mazovia konferencję poświęconą mentoringowi pn. „Mentoring - efektywne wsparcie kobiecej przedsiębiorczości”.

12 grudnia br. w Collegium Mazovia odbyła się konferencja „Mentoring -  efektywne wsparcie kobiecej przedsiębiorczości”. Organizatorami spotkania było Europejskie Stowarzyszenie Mentorek Mentoring Bez Granic oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Konferencja była okazją do zapoznania się z ideą mentoringu oraz możliwościami, jakie on stwarza w procesie rozwoju firm oraz instytucji publicznych. Podkreślono rolę mentora we wspieraniu przedsiębiorczości w Polsce. Zarówno kobiety biznesu, od dłuższego czasu prowadzące działalność gospodarczą, jaki i osoby młode, wkraczające dopiero na ścieżekę kariery zawodowej, wielokrotnie wskazywały na potrzebę dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Zadaniem mentora jest pomóc podopiecznemu uchwycić znaczenie tego, co aktualnie dzieje się  w jego życiu, wspierać w autorefleksji i ułatwiać podążanie własną ścieżką zawodową.

Ważnym punktem spotkania był warsztat, podczas którego można było sprawdzić własne predyspozycje na dobrego mentora. Rola mistrza nie jest bowiem łatwa. Wymaga między innymi wysokiej inteligencji emocjonalnej, doskonałych umiejętności komunikacyjnych oraz znajomości  narzędzi i standardów  nieodzownych w pracy z drugim człowiekiem.

W Polsce około 30% firm należy do kobiet, a co piąta kobieta decyduje się na własny biznes. Wskaźniki te plasują nasz kraj na poziomie średniej unijnej. Warto zatem wspierać panie w rozwoju ich przedsiębiorczości.

 

Skomentuj artykuł