Babski biznes, babskie sprawy

Jedni naprawiają samochody, inni szyją ubrania– Inga Orzyłowska wybrała brafitting- doradza paniom jak dobrać biustonosz, i jak podkreśla ma na tym polu bardzo wiele do zrobienia, bo źle dobrany biustonosz nosi aż 80% kobiet.

 

Jedni mówią, że to moda, inni, że w końcu ktoś  pomyślał o wygodzie i zdrowiu kobiet. Bra fitting to słowo oznaczające prawidłowe dopasowanie biustonosza (bra - ang. biustonosz, i fitting- dopasowanie).

Zanim powstanie firma, trzeba się wiele nauczyć

Z myślą o kobietach  założyła swoją firmę siedlczanka  Inga Orzyłowska . LE BRA Salon Bielizny i Brafitting to jej oczko w głowie. Zanim firma zaczęła działać na siedleckim rynku, pani Inga bardzo dokładnie przygotowała się do roli brafitterki - czyli osoby, która doradza paniom w prawidłowym doborze biustonosza.  – Bardzo dużo czytałam o brafittingu, zapisałam się też na specjalny kurs do Akademii Brafittingu.  Przez trzy miesiące uczyłam się o tym, jakie są rodzaje piersi, jak jest zbudowana pierś - podkreśla Inga Orzyłowska i dodaje, że przygotowanie teoretyczne było konieczne aby dobrze doradzać paniom odwiedzającym jej salon.

Właścicielka salonu LE BRA podkreśla również, że od chwili kiedy pojawił się pomysł poprowadzenia firmy zajmującej się brafittingiem do momentu realizacji minęło 1,5 roku. - Był to czas potrzebny na kształcenie, poznanie rynku, znalezienie odpowiedniego miejsca na salon oraz pozyskanie dotacji na  założenie firmy. – Te wszystkie sprawy wymagały czasu i właściwego przygotowania z mojej strony- podkreśla Inga Orzyłowska.  Właścicielka salonu mówi, że wzorem były dla niej  bra fiterki z większych miast oraz podobne salony działające na zachodzie Europy. – Ojczyzną bra fittingu jest Anglia, tam indywidualne dobieranie biustonoszy ma kilkudziesięcioletnią tradycję - wyjaśnia i dodaje, że w swoim salonie oferuje wiele modeli biustonoszy angielskich firm, ale także biustonosze polskich producentów.

Obudzić kobiecość

Inga Orzyłowska swój salon prowadzi od grudnia 2012 r. W tym czasie zdążyła już zdobyć zaufanie wielu klientek. Panie, które trafiły do jej salonu, wracają po kolejne biustonosze, bo jak podkreśla pani Inga, kiedy kobieta zacznie nosić właściwie dobrany biustonosz, nie chce już wracać do bielizny, którą nosiła w przeszłości. – Kobiety, które przychodzą do mnie aby dobrać biustonosz, zwykle wychodzą z salonu w tym właśnie kupionym. Zwykle bardzo się dziwią, jak dobrze wygląda ich biust, jak korzystnie wygląda ich figura, kiedy mająodpowiednio dobrany biustonosz - wyjaśnia brafitterka.

Wiele pań uważa, że zakup biustonosza w tego rodzaju salonie i porada brafitterki są niezwykle kosztowne. Tymczasem sama porada jest udzielana zupełnie za darmo, a ceny dobrej jakości biustonoszy zaczynają się już od 135 zł.

Właścicielka Salonu Bielizny LE BRA podkreśla, że stara się ciągle rozwijać swoją firmę, współpracuje m.in. z Kliniką Stanika, czyli zespołem profesjonalnych brafitterek, o których mówi się również Stanikowe Panie Doktor.  Inga Orzyłowska stara się też uczestniczyć w szkoleniach i pokazach, jako prelegentka pojawia się także na wielu imprezach o tematyce profilaktyczne j- mówi o tym, jak ważny jest prawidłowy dobór biustonosza dla zdrowia i komfortu kobiet.

Monika Szeczuk

Skomentuj artykuł