Anielice biznesu

Kobieca Sieć Aniołów Biznesu to nowa, jedyna w swoim rodzaju inicjatywa powołana przez Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet (IRPK) we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych i Społecznych.

Coraz częściej biznes nosi spódnicę. Dostrzegł to Instytut Nauk Ekonomicznych i Współczesnych koordynujący Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu - Innowacja (PSAB-I). Według jego badań coraz więcej pań decyduje się na własny biznes, doskonale radząc sobie w roli szefowej. Co cechuje ten "babski" biznes? Kobiety zakładają firmy nie dlatego, że nie mogą znaleźć pracy, a po to, by móc realizować swoje pomysły. Niechętnie podejmują biznesowe ryzyko, w tym unikają zewnętrznego finansowania (kredyty).

By wspomóc działalność przedsiębiorczyń w Polsce Instytut zaczął wspierać i promować kobiecą aktywność biznesową – powołał w tym celu Kobiecą Sieć Aniołów Biznesu zbudowaną w oparciu o model działania Ponadregionalnej Sieć Aniołów Biznesu – Innowacja. KSAB skupia inwestorki i pomysłodawczynie, jest prowadzona w ramach Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet, a jej działalność wspierają Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych i PSAB-I. Misją KSAB jest wspieranie kobiecych pomysłów na biznes poprzez pozyskanie doświadczonych inwestorów kapitałowych, kojarzenie inwestora z pomysłodawczynią poszukującą wsparcia finansowego i merytorycznego. Kobieca Sieć Aniołów Biznesu to:

  • pierwsza w Polsce sieć skupiająca kobiety – zarówno inwestork,i jak i pomysłodawczynie
  • zbudowana w oparciu o dorobek i wzorce wypracowane przez Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu - Innowacja
  • prowadzona w ramach Instytutu Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet przy jednoczesnym wsparciu zarówno Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych, jak i PSAB-I

Więcej o inicjatywie można przeczytać na oficjalnej stronie projektu www.ksab.pl.

Skomentuj artykuł