Targi CeBIT 2013 startują. Polska partnerem strategicznym

Kategoria: 
Tagi: 
Polska partnerem strategicznym CeBIT 2013
Dziś, 5 marca 2013 r., wystartowały coroczne targi teleinformatyczne CeBIT. Polska, która została krajem partnerskim CeBIT 2013, jest na nich reprezentowana przez ponad 200 wystawców.

Targi CeBIT to jeden z największych eventów sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej na świecie. Co roku uczestniczą w nich tysiące wystawców z każdego niemal zakątka globu. W 2012 roku ponad 70 krajów reprezentowało ponad 4 tysiące wystawców, których stoiska odwiedziło ok.310 tys. zwiedzających. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło też ponad 200 wystawców z Polski.

– CeBIT to jest wielkie wydarzenie dla Polski, dlatego że po raz pierwszy jesteśmy partnerem tak wielkiego wydarzenia w branży – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, współorganizatora polskiej obecności na targach. – Ale to nie tylko udział przedstawicieli polskiego rządu w oficjalnych wydarzeniach. Zorganizowaliśmy dla przedsiębiorców z kraju miejsce wystawowe, na którym będziemy pokazywać polskie produkty i prezentować polskie firmy z branży teleinformatycznej. Organizujemy również spotkania biznesowe dla polskich przedsiębiorców.

Specjaliści zajmujący się branżą ICT w Polsce podkreślają, że jest to sektor, który – mimo kryzysu – notuje duży, dwuprocentowy wzrost. Dodatkowo zdobywa uznanie za granicą. M.in. dzięki temu, że nie jest odtwórczy, a na rynku pojawiają się nowatorskie pomysły.

Polska oficlanym partnerem CeBIT

Na oficjalny kraj partnerski targów CeBIT 2013 wybrana została Polska. Polskie firmy zaprezentują swą ofertę w Hanowerze na ponad 3 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Punktem centralnym pokazu kraju partnerskiego będzie stoisko główne zlokalizowane w hali 6. W targach CeBIT weźmie udział ponad 150 przedsiębiorstw z RP – przedstawicieli Polski nie zabraknie w żadnej z czterech platform tematycznych. Na poprzedniej edycji imprezy z okazji do nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych w Hanowerze skorzystały 74 polskie firmy.

- To nie tylko od wielu lat jeden z najważniejszych partnerów handlowych Niemiec, lecz także innowacyjna gospodarka o dużej dynamice rozwoju – podkreśla prof. Dieter Kempf, prezes federalnej organizacji branżowej BITKOM.  - Nasz wschodni sąsiad to atrakcyjny i wciąż rosnący rynek dla firm z sektora nowych technologii. Wzajemne kontakty handlowe przyniosą więc z pewnością wymierne korzyści wszystkim zainteresowanym." Współpraca bilateralna na targach ma także na celu aktywizację przedsiębiorstw małych i średnich planujących ekspansję zagraniczną.

Tusk i Merkel otwierają targi CeBIT 2013

W uroczystej ceremonii otwarcia targów CeBIT 2013 4 marca uczestniczyli kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz premier Donald Tusk.

– Dzięki temu, że Polska została krajem partnerskim CeBIT, my, Niemcy, możemy zobaczyć niesamowity rozwój Polski i to, jak jest wykorzystywany do tworzenia nowych miejsc pracy – powiedziała kanclerz Merkel.

– Mocny udział Polski w targach jest szansą dla wszystkich zainteresowanych partnerów zagranicznych, by dokładniej zapoznali się z polskim rynkiem teleinformatycznym i możliwościami, jakie oferuje – podkreślał podczas inauguracji premier Donald Tusk. – Polska teleinformatyka pozostaje w pewnym stopniu nadal nieodkrytym przez Europę i świat skarbem. I ci, którzy jako pierwsi ten skarb odkryją, czyli inwestorzy, usługobiorcy, usługodawcy, partnerzy biznesowi zyskają najwięcej.- dodał.

Źródło: Agencja Informacyjna Newseria, www.cebit.de. Fot.: materiały prasowe

Skomentuj artykuł