KROK 4: Otoczenie… bo warto wiedzieć, gdzie i z kim

Kategoria: 
Tagi: 
Fot. Kamila Grabowska
Marzenie o własnej firmie można spełnić - i nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać! O swojej przygodzie z biznesem opowiada właścicielka Formy Ślubnej Urszula Paczuska w cyklu "10 kroków do powstania firmy".

KROK 4: Otoczenie… bo warto wiedzieć, gdzie i z kim

„Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł”
Robert Kiyosaki

Przygotowałeś się już merytorycznie do otwarcia firmy, masz określoną wizję i cel działania, posiadasz jasno sprecyzowany biznesplan - nadeszła pora na urzeczywistnienie pomysłu. Rozejrzyj się za dogodną lokalizacją firmy, przemyśl, z kim chciałbyś współpracować, i czy w swoim otoczeniu masz osoby, które chciałbyś zatrudnić. Warto też mieć pod ręką kompetentnego biznesmena (tak zwanego mecenasa biznesu), który posłuży ci dobrą radą, kiedy zajdzie taka potrzeba.

W przypadku Centrum InFORMAcji Ślubnej „otoczenie” okazało się bardzo istotnym – o ile nie najistotniejszym – elementem. Odnoszę wrażenie, że znalazłam się we właściwym miejscu o właściwej porze. Udział w konferencji poświęconej firmom spin off i współpraca nawiązana z Collegium Mazovia Innowacyjną Szkołą Wyższą  to początek mojej przygody z biznesem. Uczelnia udostępniła mi przestronny lokal na biuro, zadbała o jego wyposażenie, zapewniła wsparcie merytoryczne ułatwiające założenie i prowadzenie działalności gospodarczej, stworzyła możliwość doradztwa prawnego i księgowego. Przy takim wsparciu nierozsądne byłoby nie spróbować.

Urszula Paczuska
właścicielka Centrum InFORMAcji Ślubnej

Zobacz także:
>>> Krok 1: Pomysł… bo bez niego ani rusz
>>> Krok 2: Koncepcja… bo diabeł tkwi w szczegółach
>>> Krok 3: Biznesplan… bo w biznesie liczy się pieniądz

Foto: Kamila Grabowska

Skomentuj artykuł